Sausio 17 dieną gimnazijos priešmokyklinukai vyko į Vilniaus krašto Švietimo Muziejų Ąžulaukėje, kur dalyvavo edukaciniame užsiėmime apie tradicines lėlytes. Mus labai šiltai priėmė muziejaus vadovas p. Marian Dźwinel ir kultūros įstaigos darbuotojai. Ponia Irena Dźwinel papasakojo apie žaislų istoriją – sužinojome, kokie žaislai egzistavo anksčiau, kurie išliko iki šių dienų ir iš kokių medžiagų jie buvo gaminami.
Vėliau su dideliu entuziazmu kibome į darbą. Iš audinių skiaučių, nenaudodami adatos ar siūlų, žingsnis po žingsnio kūrėme savo lėles, vyniodami medžiagą ir rišdami ją siūlais. Nors mazgų rišimas buvo tikras iššūkis, galutinis rezultatas sužavėjo – kiekviena lėlė buvo unikali! Pabaigoje vaikai savo lėlėms suteikė vardus, kas jiems suteikė daug džiaugsmo.
Po kūrybinių dirbtuvių atėjo laikas apžiūrėti muziejų. Aplankėme senovinę klasę, kurioje turėjome galymybę pasėdėti suoluose, tokiuose kaip tie, kuriuose mokėsi mūsų seneliai ir močiutės. Apžiūrėjome įvairius kabinetus su įdomiomis ekspozicijomis. Vaikai turėjo galimybę spausdinti rašomąja mašinėle, žiūrėti į uodą per mikroskopą (kurį ne kiekvienam pavyko iškart pamatyti), groti pianinu ir apžiūrėti lėlių parodą iš pasakų.
Šią dieną praleidome labai kūrybingai ir įdomiai – ne tik lavinome vaizduotę, bet ir susipažinome su Vilniaus krašto švietimo istorija.







