Kol gyveni, tol mokaisi

Dar 2022 m. sausio mėn prasidėjo tarptautinis lenkiškų patarlių iliustravimo konkursas. Tai jau septintus metus vykdomas projektas. Jame dalyvauja moksleiviai iš Vokietijos, Danijos, Norvegijos, JK, Lietuvos ir Lenkijos. Jau išleisti 6 dvikalbiai patarlių žodynai. 1-10 kl. mokiniai noriai ir aktyviai dalyvavo šiame konkurse. Vaikai turėjo kuo suprantamiau perteikti patarlės prasmę ir ją iliustruoti. Buvo atrinkti 26 mokinių darbai. Moksleiviai labai stengėsi, atidavė visas jėgas. Tikslas buvo to vertas – geriausi mokinių darbai iliustruos lenkų-lietuvių žodyną. Net 14 mokinių tapo laureatais ,buvo apdovanoti padėkomis. Šią savaitę, gegužės 4 d., į mūsų mokyklą atvyko projekto vadovė, VU dėstytoja Rasa Bačiulienė. Ji mokiniams vedė edukacinius užsiėmimus ,,Kiškio miegas” (žaidimas apie patarles 5-6 kl. moksleiviams) ir ,,Pabėgimas iš tremties” (10-12 kl. moksleiviams). Dėstytoja projekto nugalėtojams atvežė ilgai lauktus žodynus. Džiaugiamės prisidėję prie 2023 m. išleisto lenkų-lietuvių patarlių žodyno leidimo, kuris tarptautinėje knygų mugėje užėmė 2 vietą. Ši žodynų serija 2019 m. Londono knygų mugėje buvo tarp trijų geriausių pasaulyje. Dėkojame mokytojoms R. Chmel,  V. Gridziuškai. Projektą gimnazijoje organizavo dailės mokytoja metodininkė V. Traškevičienė.