Dzień otwartych drzwi w Akademii Wojskowej

21 kwietnia uczniowie naszego gimnazjum odwiedzili Litewską Akademię Wojskową im. generała Jonasa Žemaitisa. Tego dnia w Litewskiej Akademii Wojskowej im. generała Jonasa Žemaitisa był dzień otwartych dzwi. Mile przywitał nas kadet Žilvinas Sanda, student Litewskiej Akademii Wojskowej generała Jonasa Žemaitisa. Mieliśmy okazję zobaczyć, gdzie mieszkają i studiują przyszli litewscy dowódcy. Zapoznaliśmy się z warunkami w jakich mieszkają i spędzają wolny czas studiujący w akademii. Swoją działalność zaprezentowały nam : Litewskie Stowarzyszenie Strzeleckie, Litewska Wyższa Szkoła Morska oraz Instytut Lotnictwa im. Antanasa Gustaiczisa Politechniki Wileńskiej. Lądowe, Wojskowe Siły Powietrzne i Morskie Sił Zbrojnych Litwy zaprezentowały swoją broń i sprzęt wojskowy. Mieliśmy również okazję zjeść posiłki militarne: owsiankę i girę.