Goście z Wojska Litewskiego

5 kwietnia naszą szkołę odwiedzili: kierownik Wileńskiego RKPKS Wojskowej Służby Poborowej i Poborowej Wojska Litewskiego, st. sierż. Igoris Bartanovičius i starszy oficer Wojskowej Służby Poborowej i Poborowej Sił Zbrojnych Litwy w Wilnie RKPKS Wileńskiego Pododdziału Poborowego, rekruter starszy sierż. Genadijus Matiušovas. Spotkali się z wszystkimi uczniami, klasami i szczegółowo opowiedzieli o wojsku litewskim, zawodzie żołnierza, obowiązkowej służbie wojskowej, o tym, jak ważny jest żołnierz w życiu każdego kraju i jaką rolę pełni na co dzień. Goście mówili o obywatelstwie, narodowości, tożsamości, odpowiedzialności i obowiązkach obywateli.
Dziękujemy gościom za ciekawą i pouczającą historię i mamy nadzieję, że młodsze pokolenie będzie równie patriotyczne i obywatelskie.