Integrowana lekcija muzyki i języka angielskiego o M. K. Čiurlionisie

Czy można zaplanować lekcję integrowaną z angielskiego i muzyki?
Okazuje się, że jak najbardziej😊
Uczniowie klas IIG i IIIG wzięli udział w takowej, zaś tematem przewodnim był litewski kompozytor, malarz, dyrygent, literat Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. W Wilnie szukaliśmy śladów działalności tego wybitnego artysty, odwiedziliśmy dom, w którym mieszkał, miejsce pochówku na cmentarzu Rossa, szkołę sztuk pięknych jego imienia, a cała informacja była przekazywana po polsku i angielsku.
Lekcję za murami szkoły wykorzystaliśmy także na pogłębienie wiedzy o naszym mieście, które świętuje swoje 700-lecie. Odwiedziliśmy biuro informacji turystycznej „Go Vilnius”, której pracownicy zachęcili nas do wzięcia udziału w grze terenowej w obrębie Starówki. Ileż było emocji poznawać Wilno na nowo, z innej perspektywy, wyszukując w różnych zakamarkach przytulnych podwórków, brukowanych ulic, na fasadach budynków, kościołów, pomników konkretnych elementów oznaczonych na mapie.
Podsumowaniem wycieczki okazała się ankieta – kwestionariusz w języku angielskim o najważniejszych datach i wrażeniach z tego dnia, a był to naprawdę udany wypad.
Nauczyciel metodyk języka angielskiego W. Leonowicz
Nauczyciel metodyk muzyki J. Mackiewicz