33 rocznica Niepodległości Litwy

Gimnazjum Im. Ks. Józefa Obrembskiego W Mejszagole cieszy się świętując 33 rocznicę Niepodległości Litwy. 2023 r. 10 marca nauczycielka języka litewskiego Janina Tomaszewska wraz z uczniami IV G. udała się do Bezdańskiej Szk. Podstawowej „Saulėtekio“, by wraz ze społecznością tej szkoły i zaproszonymi gośćmi uczestniczyć w pięknej uroczystości, którą prowadziła naucz. historii Milda Daškevičienė. Uczniowie szkoły przygotowali bardzo ciekawe numery, takie jak, np.: bębny na ciele, orkiestrę perkusji, piosenki, wiersze oraz tańce, a zaproszeni goście, tacy, jak: Danutė Kontrimavičienė, dyrektor Nowego Litewskiego Centralnego Archiwum oraz profesor Uniwersytetu Wileńskiego, dr. nauk historycznych, Inga Zakšauskienė niezwykle interesująco opowiedziały o zmaganiach młodego, wolnego państwa Litwy z trudnościami przechowania dokumentów i utrzymania niezależnej litewskiej państwowości. Na uczczenie tego święta w naszym gimnazjum nauczycielki języka litewskiego przeprowadziły konkurs pisania kaligraficznego oraz najpiękniejsze prace wyeksponowały na stoisku w holu gimnazjum. Nauczyciel wychowania fizycznego W. Starenko wraz z drużyną naszego gimnazjum udał się do Gimnazjum im. Ks. Algirdasa, by uczestniczyć w zawodach gry w siatkówkę.