Konkurs recytatorski „Święto Poezji 2023”

8 marca w Gimnazjum im. ks. Józefa Obrembskiego w Mejszagole po raz kolejny odbył się strefowy konkurs recytatorski „Święto Poezji 2023”. Do zmagań stanęli uczniowie klas 1-4 oraz wychowankowie grup przygotowawczych.

Uczestnicy konkursu recytowali wiersze Adama Mickiewicza, Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Wandy Chotomskiej i innych wybranych poetów.
Uczestników oceniała komisja, w skład której wchodziły: p.Krystyna Romankiewicz, p.Beata Michałowska – Złotnikowa, p.Beata Tylingo, p.Anna Poźniak, p.Wiesława Grydziuszko.
Po obradach, wyłoniono zwycięzców:
1 miejsce wśród dzieci grup przygotowawczych – zdobyła Kamila BuinowskaGimnazjum w Awiżeniach (nauczycielka – Ewa Łazurkiewicz).
1 miejsce wśród uczniów klas 1- zdobyła Darija Zigmand Gimnazjum w Zujunach (nauczyciel – Wojciech Klimaszewski).
1 miejsce wśród uczniów klas 2- zdobyła Elija Sinkiewicz Gimnazjum w Awiżeniach (nauczycielka – Genoefa Łuczun).
1 miejsce wśród uczniów klas 3 – zdobyła Patrycja Maksimowicz Gimnazjum w Zujunach (nauczycielka – Danuta Radulewicz).
1 miejsce wśród uczniów klas 4 – zdobyła Amelija Minalka Gimnazjum w Zujunach (nauczycielka – Beata Michałowska – Złotnikowa).
Wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy, dziękujemy za udział i życzymy dalszych sukcesów.