Sausio sukilimo metai

2023-ieji yra skirti Sausio sukilimo 160-osioms metinėms. Sukilimas buvo didžiausias ir ilgiausiai trukęs sukilimas už lenkų ir lietuvių tautų nepriklausomybę. Mūsų gimnazijos mokiniai labai aktyviai įsitraukė į Sausio sukilimo metų minėjimą.
Istorijos, lenkų kalbos, muzikos ir dailės pamokų metu mokiniai sužinojo apie sukilimo priežastis ir padarinius, to laikotarpio literatūrą, sukilėlių dainas, simboliką. Kovo 1 d. norėdami apibendrinti Sausio-vasario 160-ųjų Sausio sukilimo metinių etapo iškilmes, vyko atminimo iškilmingas minėjimas.
Mūsų mokinės Paulina Ewelina Zdanowicz ir Roneta Sabiūnaitė dalyvavo rajoniniame žinių apie Sausio sukilimo vadus konkurse ir užėmė III ir II vietas. Pažinti ir atrasti istorijos ir sukilėlių istorijos puslapius reiškia pagarbą didvyriams. Taip pat prisimename, kad sukilimui skirti metai tęsiasi!
Gloria Victis! Atmintis yra mūsų dėkingumas!