Edukacja zawodowa – „Teltonika”

8 lutego uczniowie klas 7- IVG uczestniczyli w zajęciach poradnictwa zawodowego w firmie „Teltonika” w ramach „Kokybiškų karjeros paslaugų teikimas realioje ir virtualioje aplinkoje“. „Teltonika IoT Group” to grupa firm, która opracowuje ekskluzywne, bezpieczne i niezawodne urządzenia Internetu rzeczy na rynek międzynarodowy. Uczniowie zostali zapoznani z następującymi specjalnościami: inżynier wsparcia technicznego, inżynier testowania, programista Web, programista LINUX, inżynier mechanik, inżynier elektronik. Przedstawiciele „Teltonika” opowiedzieli jak można studiować w „Akademii Teltonika” i odbyć staż w firmie „Teltonika”. Uczniowie mieli okazję wygrać nagrody „Teltonika”, biorąc udział w quizie Kahoot.