Język angielski jest niezbędny

Miesiące grudzień i styczeń obfitują w dużą liczbę konkursów i olimpiad czy to na poziomie szkolnym czy też na dalszych etapach rejonowych. Uczniowie chętnie uczestniczą w sprawdzeniu swej wiedzy , między innymi także z języka angielskiego.

Tak było i w tym roku szkolnym: najpierw 7 uczniów zaliczyło szkolny etap olimpiady dla klas 11, póżniej nastąpił etap szkolny konkursu dla klas 9-10, w którym udział wzięło aż 14 zdolnych uczniów.

Bardzo ucieszyła wszystkich wiadomość, że na rejonowym etapie olimpiady dla klas 11 Edwin Pawiłowicz zajął III miejsce! Zaś w końcu stycznia swych sił na rejonowym konkursie z języka angielskiego swych sił próbować będą 3 koleżanki z IG: Ariana Gaiden, Karina Turbaitė, Kamilė Turbaitė. Życzymy im powodzenia!

Zaś wszyscy uczniowie klas 5-11 z wielką chęcią wzięli udział w nietradycyjnych lekcjach poświęconych 700 leciu Wilna, pt. „Vilnius – 700 years young“. Uczniowie w języku angielskim, polskim czy też ukraińskim składali życzenia dla miasta, szykowali prezentacje o stolicy. Ponad 80 podpisanych pocztówek powędrowało do agencji centrum informacji turystycznej „Go Vilnius“, a z tysięcy nadesłanych życzeń została stworzona wspólna pocztówka.