Kosmosas iš arčiau

Spalio 14 d. III klasės mokiniai kartu su informatikos mokytoja Alina Makovska apsilankė Molėtų astronomijos observatorijoje ir Etnokosmologijos muziejuje. Observatorijoje mes klausėmės žymaus astronomo Sauliaus Lovčiko paskaitos. Mokiniai turėjo galimybę susipažinti su Lietuvos ir pasaulio astronomijos naujienomis, apžiūrėti teleskopus, pamatyti nuostabaus grožio spalvotomis planetų, žvaigždžių, ūkų, spiečių, galaktikų nuotraukomis. Etnokosmologijos muziejuje mokiniai pamatė pirmąją šalies istorijoje Lietuvos vėliavą, kuri skrido kosmose tris dienas daugiau nei 585 km aukštyje aplink Žemę. Sužinojo apie žmogaus ir žmonijos santykį su Kosminiu pasauliu. Didžiulio mokinių dėmesio sulaukė pirmųjų nepriklausomos Lietuvos nanopalydovų maketai, kurie sukurti Lietuvos kosmoso įmonėje „NanoAvionics“. Mums buvo malonu, kadangi nanopalydovo „LituanicaSAT-2“ programuotojas Eldar Šabanovič yra mūsų gimnazijos tarptautinio „Etrasmus+“projekto „Work is success, time is money; return to the roots” dalyvis. Praėjusiais mokslo metais mūsų gimnazijoje jis skaitė paskaitą „Pirmieji nepriklausomos Lietuvos palydovai, dronai ir dirbtinis intelektas.“
Ekskursijos metu mokiniai pakilo į 32 metrų aukštyje esančią apžvalgos aikštelę, nuo kurios atsiveria nuostabi Labanoro girios panorama bei įspūdingi ežerai. Profesionalus muziejaus gidas padėjo moksleiviams geriau pažinti Lietuvos etnokosmologijos muziejaus unikalumą ir kosminio pasaulio įvairovę. Rekomenduojame ir mažiems, ir dideliems gimnazijos moksleiviams apsilankyti Molėtų astronomijos observatorijoje ir Etnokosmologijos muziejuje!