Skip to content

PRIEŠMOKYKLINUKAI DALYVAUJA TARPTAUTINIAME PROJEKTE „STEBUKLINGA PASAKŲ GALIA“

„Kažkada už septynių kalnų už septynių miškų …“ – tikriausiai visi prisimename šiuos žodžius, kurie mus užpildė džiaugsmu ir smalsumu, nes už jų visada slypėjo įspūdinga istorija. Nuo senų laikų yra žinoma, kad pasakos yra kaip vienas iš būdų mokyti vaikus žinių ir moralės principų.
Priešmokyklinio ugdymo grupė šiais 2020/2021 mokslo metais dalyvavo tarptautiniame skaitymo projekte „Stebuklinga pasakų jėga“. Tai neįprasta iniciatyva, kurioje dalyvauja ne tik darželiai ir mokyklos iš visos Lenkijos, bet ir lenkų švietimo įstaigos užsienyje. Pagrindinis projekto tikslas yra skatinti pasakų skaitymą tarp vaikų, kaip jų raidos, ugdymo, žinių įgijimo ir laimingo žmogaus ugdymo būdą, taip pat formuoti ikimokyklinio amžiaus vaikų socialinę nuostatą žmonių su negalia atžvilgiu.
Projektą „Stebuklinga pasakų jėga“ sudaro aštuoni moduliai, kurie buvo įgyvendinami 2020 m. spalio – 2021 m. birželio mėnesiais, prižiūrint priešmokyklinio ugdymo mokytojai Violetai Grinevič.
Pirmiausia kartu su vaikais atlikome įžangines projekto užduotis: išsirinkome pasakos draugą – meškiuką, kuris buvo pavadintas Uszatek ir lydėjo mus stebuklingoje kelionėje į pasakų pasaulį. Vaikai išmoko dainuoti projektinę dainą „Stebuklinga pasakų jėga“.
Prieš įgyvendinant kiekvieną modulį buvo skaitomi klasikinės ir šiuolaikinės literatūros, įskaitant brolių Grimmų, Aleksandro Fredro, Juliano Tuvimų kūriniai, taip pat Pan Poeto knygos, Helenos Bechlerovos, N. Moosto, K. Sobiko, pasakojimai ir „Pasakos be kliūčių“, serija pasakų apie negalią bei daugelis kitų. Vaikai, klausydamiesi šiuolaikinės ir klasikinės literatūros autorių tekstų, knygų dėka pajuto kaip galima nuostabiai keliauti į vaizduotės ir jausmų pasaulį. Kiekvieną mėnesį pasakose buvo gvildenamos tokios vertybes kaip pagarba, draugystė, meilė, tolerancija, teisingumas, solidarumas, sąžiningumas, drąsa, ramybė, atsakomybė, išmintis.
Kiekvieno modulio dalimi taip pat buvo „Filmukai iš senų laikų“: apie meškiuką nulėpusia ausimi, šuniuką Reksį, Bitę Mają, Ožiuką Matolką ar Jaceką ir Agatką bei kiti herojai su kuriais vaikai susipažino per kelis mėnesius dalyvaudami projekte. Senų laikų pasakojimai prieš miegą buvo naudojami charakterio bruožams (geriems ir blogiems) iliustruoti, bei elgesio pavyzdžiai, kuriuos norėjome perteikti vaikams kaip vertus mėgdžiojimui.
Nuotolinis mokymasis mums nesukėlė jokių sunkumų, nes per susitikimus platformoje „Zoom“ mes galėjome kartu su vaikais tęsti savo projekto užduotis. Pasakų kelionė su projektu buvo nuostabiu ir nepamirštamu nuotykiu bei sukėlė daug teigiamų emocijų. Vaikai su dideliu malonumu, kūrybingu požiūriu ir visų pirma su širdimi užsiėmė daugelio projekto užduočių įgyvendinimu. Tikiuosi, kad „Stebuklinga pasakų jėga“ leis vaikams atrasti savyje daug teigiamų savybių, praleisti nepamirštamas akimirkas skaitant kartu su šeima ir tiesiog tapti geresniu žmogumi. Tegul mūsų draugystė su knygomis tęsiasi kuo ilgiau, tada pasaulis tikrai bus gražus ir laimingas.
Už dalyvavimą projekte priešmokyklinukai gavo diplomus nuo projekto organizatorių.

Skip to content