Skip to content

Vaikų ir jaunimo ansamblis „Przyjaźń”

Vaikų ir jaunimo ansamblis „Przyjaźń” pradėjo savo veiklą 2010 metais gražiame Vilniaus rajono miestelyje – Maišiagaloje. Iki šiol vadovaujamas Tatjanos Sinkevič (Moliejienės), kurios iniciatyva jis ir buvo įkurtas, ansamblis veikia Nemenčinės daugiafunkcinio kultūros centro Maišiagalos skyriuje ir Kun. J. Obrembskio gimnazijoje. Ansamblis gausiai lankomas ne tik vaikų ir jaunimo iš Maišiagalos, bet ir iš kitų kaimyninių vietovių. Šiuo metu jį sudaro keturios šokio grupės, t.y. apie 60 asmenų nuo 5 iki 24 metų amžiaus.
„Przyjaźń” puoselėja ne tik lenkų liaudies kultūrą, tačiau jo repertuarą taip pat sudaro lietuvių, latvių, baltarusių liaudies šokiai. O ateityje ansamblis planuoja pažinti dar kitų tautų kultūrą, pvz. Ukrainos, Rusijos, Gruzijos. Ansamblis taipogi ugdo tautinę tapatybę, pilietiškumą ir patriotiškumą.
Ansamblis aktyviai dalyvauja įvairiuose renginiuose kaip Lietuvoje, taip ir užsienyje. Nuolat ieško naujų veiklos, meistriškumo tobulinimo formų. Apie tai byloja Ansamblio vykdomi dažni įvairūs projektai.
Ansamblio vadovė ir choreografė – Tatjana Moliejienė
Šokio instruktorius – Ervin Miečkovski