UCZCZONO 200 ROCZNICĘ URODZIN STANISŁAWA MONIUSZKI

Rok 2019 zarówno w Polsce jak i na Litwie został ogłoszony rokiem Stanisława Moniuszki.

Z okazji 200-lecia urodzin kompozytora odbywają się liczne koncerty, festiwale, spotkania. W jubileuszowym roku w naszym gimnazjum odbywały się lekcje o życiu i twórczości Moniuszki, uczniowie nauczyli się najpopularniejszych piosenek ze „Śpiewnika domowego” kompozytora. Uwieńczeniem tych przygotowań był jubileuszowy koncert dla całej społeczności szkolnej. W koncercie wzięli udział uczniowie poszczególnych klas, soliści, duet, chór. W prezentacji multimedialnej zebranym została przybliżona sylwetka wielkiego kompozytora, dyrygenta i pedagoga. Na zakończenie wszyscy uczestnicy koncertu wspólnie wykonali polską pieśń patriotyczną „Jak długo w sercach naszych”, gdyż Stanisław Moniuszko był nie tylko wybitnym muzykiem, lecz i wielkim patriotą.

J. Mackiewicz