Święto Poezji

6 marca, w naszym gimnazjum odbył się strefowy konkurs recytatorski „Święto Poezji” 2024, w którym uczestniczyło 23 uczniów (od grupy przygotowawczej do klasy 4). Wszystkich uczestników przywitał chór młodzików „Wesołe Smyki” oraz słowami J. Korczaka Pani Dyrektor Wioleta Brodowska. Konkurs przebiegał w serdecznej i miłej atmosferze. Wybór laureatów był niełatwy, ponieważ wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom.
Wyłonieni zostali następujący zwycięzcy:
grupa przygotowawcza – Dominika Sniatkovaitė Gimnazjum im. ks.J. Obrembskiego w Mejszagole
1 klasa – Kamila Bujnowska Gimnazjum w Awiżeniach
2 klasa – Laura Maria Moskal Suderwska Szkoła Podstawowa im. M. Zdziechowskiego
3 klasa – Dominik Kleszczionok Gimnazjum w Zujunach
4 klasa – Damir Klachko Gimnazjum w Awiżeniach
Wszyscy młodzi recytatorzy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.
Dziękujemy nauczycielom za trud włożony w przygotowanie swoich uczniów do konkursu, a uczniom – za udział w konkursie, za ciekawe interpretacje wierszy i odwagę.
Gratulujemy zwycięzcom konkursu i życzymy wszystkim uczestnikom dalszych sukcesów recytatorskich.