Wzruszające zapalenie Świecy Adwentowej w naszej szkole

Adwent to czas oczekiwania, refleksji i radości, a my jako społeczność szkolna postanowiliśmy uczcić ten szczególny okres poprzez tradycję zapalania świecy adwentowej. W poniedziałek, 4 grudnia, odbyła się uroczysta ceremonia, która zjednoczyła uczniów, nauczycieli i personel szkolny w duchu adwentowego oczekiwania.
Tradycyjny adwentowy wieniec, ozdobiony zielenią i symbolicznymi elementami, zagościł w centrum uwagi. Na nim czekały cztery świeczki, z których pierwsza została zapalona podczas wczorajszej ceremonii. Każda świeca symbolizuje jedną z czterech niedziel Adwentu, a ich płomienie kierują nasze myśli ku oczekiwaniu na narodzenie Jezusa Chrystusa.
Ceremonia rozpoczęła się krótką modlitwą. Główny moment ceremonii nadszedł, gdy pierwsza świeca adwentowa została zapalona. Płomień delikatnie tańczył, przynosząc ze sobą atmosferę spokoju i nadziei.
Zapalenie pierwszej świecy adwentowej w naszej szkole było nie tylko uroczystym wydarzeniem, ale także pięknym przejawem jedności i wspólnoty. Wszystkim, którzy wzięli udział, dziękujemy za wspólną modlitwę i współtworzenie tego wyjątkowego momentu. Niech każda kolejna świeca adwentowa przynosi ze sobą coraz więcej światła i radości w nasze szkolne i osobiste życie.
Foto Jolanta Chmiel
Ewelina Brodowska