Uczniowie w Muzeum Władysława Syrokomli

,,Zanurzymy pióro w atramencie i przeniesiemy się w dawne czasy… „
10 listopada br. w ramach Tygodnia Języka Polskiego uczniowie klas 7, 8 i IIIG byli na wycieczce w Muzeum Władysława Syrokomli w Borejkowszczyźnie oraz poczuli się chociaż trochę poetami na zajęciach kaligrafii w ramach Tygodnia Pięknej Litery, które były poświęcone 200-leciu urodzin Władysława Syrokomli i Świętu Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Udało się nie tylko pióro w ręku trzymać, ale i więcej o ,,lirniku wioskowym” się dowiedzieć od przewodnika, który nie tylko w pokojach nas gościł, ale i w podwórku muzealne rekwizyty pokazał oraz w szafie grającej PIEŚŃ WIECZORNĄ do posłuchania przedstawił i gawędę POCZTYLION nam włączył.
Oprócz zajęcia praktycznego i poznawczego w Borejkowszczyźnie, odwiedziliśmy również grób Poety na cmentarzu Rossa w Wilnie. Modliliśmy się przy Mauzoleum Józefa Piłsudskiego w przeddzień Dnia Niepodległości Polski, spacerowaliśmy po zabytkowym cmentarzu. Takie nietypowe i nietradycyjne lekcje w terenie poza murami szkolnymi robią czasami duże wrażenie na umysłach młodych.