Ślubujemy! – uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej

20 października 2023 r.w naszym gimnazjum odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Pierwszoklasiści odświętnie ubrani i przejęci, w obecności swoich najbliższych rozpoczęli występ, w którym zaprezentowali swoją wiedzę oraz umiejętności recytatorskie i wokalne. Wszyst­kie dzieci udo­wod­niły, że znają swoją Ojczy­znę i są gotowe do zdo­by­wa­nia świata. Komi­sja i zgro­ma­dzona publicz­ność bez waha­nia zde­cy­do­wała, że pierw­szaki świet­nie zdały egza­min i mogą przy­stą­pić do aktu ślu­bo­wa­nia. Pierw­szo­kla­si­ści ślu­bo­wali być dobrym i uczci­wym, sza­no­wać rodzi­ców i nauczy­cieli, uczyć się tego, co piękne i mądre oraz kochać i czcić swoją Ojczy­znę. Następ­nie Pani Dyrektor Wioleta Brodowska doko­nała aktu paso­wa­nia każ­dego pierw­szaka na ucznia Gimnazjum im. ks. Józefa Obrembskiego w Mejszagole. Nie obyło się też bez dyplomów, upominków oraz pamiątkowych zdjęć. Po ofi­cjal­nej czę­ści ucznio­wie z rodzi­cami udali się do klasy na słodki poczę­stu­nek. Wszystkim pierwszakom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana, radosna chwila.

Wychowawczyni Romalda Chmiel