Integrowane lekcje dla klas 5 – 8

Dobiega rok upamiętniający powstania naszej stolicy, miasta Wilna, które to, jak z historii wiemy, zostało założone w 1323 roku przez księcia Giedymina.
Dla upamiętnienia tego wydarzenia zaplanowałyśmy z nauczycielkami literatury i muzyki integrować temat historyczny z literaturą i muzyką. Posłużył do tego spektakl muzyczny ,,Żelazny wilk, czyli legenda o powstaniu Wilna”, na który nabyliśmy bilety na 11 października, więc przed tym wydarzeniem uczniowie zdobywali wiedzę na ten temat na lekcjach integrowanych literatury i muzyki,, Legenda o Żelaznym Wilku. Analiza tekstu legendy oraz proponowane elementy muzyczne do tematu z okazji 700 – lecia miasta Wilna“. Po udanych zajęciach praktycznych w szkole udaliśmy się do Wilna. To niezwykłe przedstawienie w Domu Kultury Polskiej w Wilnie wszystkich uczestników, czyli uczniów klas 5, 6, 7 i 8 oraz opiekunów zauroczyło pięknym wystrojem sceny, przepięknym wyrazem słowa płynącego z ust aktorów, którzy w sposób interaktywny wciągali do przedstawienia całą salę i to dało oczekiwany efekt: zainteresowanie, radość, chęć poznania tematu, prześciganie się w odpowiedziach oglądających na zadawane pytania grających itp.
Po spektaklu dla wielu była bardzo wielka potrzeba wstąpienia do księgarni, aby uzupełnić swoje osobiste biblioteczki nowymi pozycjami.
Następnym punktem edukacyjnym była wycieczka na placu katedralnym , gdzie utrwaliliśmy temat powstania miasta i upamiętniliśmy to na zdjęciach. Wszystkim taki wypad poza mury szkolne bardzo przypadł do gustu.