Wycieczka do Kowna

Uczniowie klas początkowych 1 – 4 i dwie uczennice z klasy piątej wraz z nauczycielkami Romaldą Chmiel, Anżełą Żygis, Honoratą Ruskań, Wiesławą Grydziuszko i pomocnicą nauczyciela Iwoną Bogdanovičienė oraz mamą ucznia z klasy czwartej 2 marca odwiedzili Kowno. Zwiedzili Muzeum Zoologiczne im. T.Ivanauskasa i obejrzeli ciekawy zbiór ponad 175 000 okazów flory i fauny. Podziwiali wspaniałe kolekcje owadów oraz wypchane ssaki, żyjące nie tylko na Litwie, ale też w innych krajach i na innych kontynentach. Spacerowali alejkami parku, podziwiali potężne mury zamku kowieńskiego i pomnik rycerza vytisa na koniu. Ostatnim punktem wycieczki była Bazylika Zmartwychwstania Chrystusa, która góruje nad miastem. Windą wjechali na taras widokowy i mogli obejrzeć panoramę miasta. Wrócili pełni ciekawych i nowych wrażeń. Wycieczkę organizowała p. Romalda Chmiel.