Wycieczka edukacyjna Vilnius Tech „LinkMenų fabrikas”

25 stycznia uczniowie II-IVG klas, w ramach podpisanej współpracy z Vilnius Tech, uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej Vilnius Tech „LinkMenų fabrikas” . Celem wycieczki było prezentacja osiągnięć naukowych, promocja nauki a także zachęcenie młodzieży do zdobywania wiedzy. Podczas wizyty na Uczelni uczniowie mieli okazję zobaczyć warsztaty do realizacji projektów, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt z zakresu prototypowania i mediów: druk 3D, elektronika, drewno, metal, malowanie, grafika, modelowanie 3D, wirtualna i rozszerzona rzeczywistość, foto, wideo, audio. Jednak największym zainteresowaniem cieszył się prototyp portalu Lublin-Wilno. Dodatkową atrakcją była możliwość spotkania ze specjalistami odpowiedzialnymi za koordynację realizacji projektów (połączona z możliwością zadawania pytań), w tym spotkanie zkierownikiem laboratorium prototypów panem Jonasem Kentrus Aliukas i panem Rokasem Bagdonasem, specjalistą w dziedzinie mechatroniki i robotyki.