„Dziś dla Babci słońce mamy
i całuski dla Dziadziusia.
Dziś życzenia wnuczek składa
i piosenki śpiewa wnusia”
.

„Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre” – tak pięknymi słowami wszystkich na sali zebranych witała Pani Dyrektor Wioleta Brodowska. Naszymi szczególnymi gośćmi w tym dniu byli Kochani Dziadkowie, których w przeddzień ich święta zaprosili najmłodsi uczniowie naszego Gimnazjum.
Dzieci od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, aby złożyć im najpiękniejsze życzenia,wyrazić swoją miłość, podziękować za obecność, cierpliwość i zrozumienie.
Dziadkowie i Babcie ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i brawami dziękowali za występy, które wraz ze swoimi wychowankami przygotowały Panie Romualda Chmiel, AnżełaŻygis, Honorata Ruskań, Ewa Garczewska, Jasia Mackiewicz oraz Justyna Mackiewicz.
Na koniec wszystkie wnuczęta obdarowały swoich bliskich własnoręcznie przygotowanymi laurkami i śpiewały gromkie „100 lat”.