Obchody Święta Trzech Króli

Uroczystość Trzech Króli kończy okres Świąt Bożego Narodzenia. Zaraz po nim następuje Karnawał. W tradycji polskiej jest to okres wesołych zabaw, balów i towarzyskich spotkań. Do 2 lutego są śpiewane jeszcze kolędy. Świątecznie było w tę sobotę w Dworze Houwaltów. Uczniowie IIIG klasy naszego gimnazjum pod kierownictwem siostry Olgi Czepukojć wystawili jasełka. Sceny opowiadające o świątecznych przygotowaniach we współczesnym świecie przeplatały się z tradycyjnymi kolędami w wykonaniu szkolnego chóru „Legenda” pod kierownictwem nauczycielki Jasi Mackiewicz. W koncercie kolęd wystąpiła uczennica Kornelia Łapińska, zespół uczennic 5 klasy wraz z solistką Emilią Lein oraz wspaniały kwartet dziewcząt IG i IIG klasy. Na zakończenie koncertu widzowie jak i uczniowie gimnazjum wysłuchali pięknych kolęd i pastorałek w wykonaniu swoich nauczycielek z zespołu „Mejszagolanki”. Po koncercie do zebranych przemówiła posłanka na Sejm z ramienia AWPL ZChR Rita Tamaszuniene oraz starosta gminy Andrzej Adomajtis. Rodzice młodych artystów, mieszkańcy oraz goście Mejszagoły to sobotnie popołudnie spędzili w miłej, bardzo swojskiej atmosferze.
Jasia Mackiewicz
nauczycielka metodyk muzyki