INFORMACJA OGÓLNA

Wizja biblioteki to otwarte centrum edukacyjno-informacyjne, miejsce dydaktyczne z nowoczesnym i bogatym zapleczem informacyjno-technicznym, w pełni zaspokajające potrzeby informacyjne społeczności szkolnej, jej fundusze i działania oparte na procesie edukacyjnym, mobilizujące środowisko gimnazjalne oraz pomoc w rozwijaniu swobodnej, uczciwej, świadomej i aktywnej osobowości.

Celem biblioteki jest nie tylko gromadzenie i zarządzanie książkami, ale także integracja z ogólną działalnością gimnazjum.

• Biblioteka jest zamknięta w święta.
  • W ostatni piątek miesiąca przypada Dzień Samozarządzania.

STRUKTURA BIBLIOTEKI

• Subskrypcja
  • Czytelnia
  • Przechowywanie podręczników

WYPOSAŻENIE TECHNICZNE

• 4 komputery sieciowe,
  • drukarka,
  • skaner,
  • kserokopiarka,
  • rzutnik multimedialny,
  • odtwarzacz wideo,
  • działa połączenie Internetowe (e-mail: obrembskio.biblioteka@gmail.com)

ŁĄCZNOŚĆ

• El. email: obrembskio.biblioteka@gmail.com
  • Adres: rejon wileński, Maišiagala, Mokyklos ul. 22

USŁUGI

W naszej bibliotece gimnazjalnej możesz:

• Wypożyczyć druki do domu albo korzystać na miejscu w bibliotece. Biblioteka gimnazjum zawiera: beletrystykę, literaturę metodyczną, publikacje informacyjne, nagrania audio i wideo, plakaty, gry planszowe, podręczniki i edukacyjne programy komputerowe.
  • Możesz złożyć zapytanie, zamówienie albo poprosić o konsultację. Zapytaj o zbiór książek na określony temat, prześlij zapytanie pisząc e-mail na adres biblioteki: obrembskio.biblioteka@gmail.com
  • Korzystaj z komputerów i Internetu w skomputeryzowanej czytelni.
  • Możesz proponować  przygotowanie tematyczne wystawy książek, wystawy swoich prac, zorganizowanej prezentacji wystawy.

Biblioteka świadczy usługi edukacyjne, informacyjne i techniczne, zbiera różnego rodzaju segregatory informacyjne, stale aktualizuje stanowisko informacyjne. Doradzamy czytelnikom, jak korzystać z narzędzi do wyszukiwania informacji.

Biblioteka organizuje tematyczne wystawy książek upamiętniające święta państwowe i kalendarzowe, rocznice pisarzy, wystawy sztuki gimnazjalnej i inne prace twórcze. Są też prezentacje nowo otrzymanych publikacji, targi książki i różne promocje. Celem biblioteki jest nie tylko gromadzenie i zarządzanie książkami, ale także integracja z ogólną działalnością szkoły.

PREZENTY, OTRZYMANE KSIĄŻKI

Każdego roku szkolnego biblioteka wzbogaca się o ciekawe, wartościowe i pouczające książki dla nauczycieli, uczniów i społeczności. Zapraszamy do korzystania z nich w swoich działaniach.

Naudojimosi Vilniaus r. Maišiagalos kun. Juzefo Obrembskio gimnazijos biblioteka taisyklės

Vilniaus r. Maišiagalos kun. Juzefo Obrembskio gimnazijos aprūpinimo bendrojo ugdymo dalykų vadovėliais ir mokymo priemonėmis tvarkos aprašas

Puslapis Atnaujintas: 7 maja, 2024