Pudełeczko przemocy

Jak działa „Pudełeczko przemocy”?

Nasze gimnazjum wprowadziło elektroniczną platformę „Pudełeczko przemocy” do anonimowego zgłaszania przypadków przemocy w szkole.

Po wprowadzeniu „Pudełeczka przemocy” w szkole, uczniowie, ich rodzice i nauczyciele mogą zgłaszać wypadki przemocy lub podejrzenia o przemocy odwiedzając stronę internetową gimnazjum. Zgłaszając o przemocy, należy wpisać dane osoby, która odczuła przemoc oraz dane tej osoby, która zastrasza, szczegóły dotyczące znęcania się, możliwych obserwatorów znęcania się, podać datę, miejsce i godzinę zdarzenia. Do zgłoszenia można również dołączyć zrzut ekranu (angl. screenshot) o przemocy elektronicznej.

„Pudełeczko przemocy” nie ma na celu zastąpienia słownych zgłoszeń o przemocy – jest to dodatkowy i wygodny sposób uczniom do opowiedzenia o znęcaniu się, gdy inne formy zgłoszenia są nie do przyjęcia z powodu strachu bycia rozpoznanym lub oskarżonym.