Wycieczka edukacyjna do Muzeum Kolejnictwa

25 maja 2 klasa wraz z wychowawczynią Anżełą Żygis oraz Iwoną Bogdanowicziene udaliśmy się do najnowocześniejszego w regionie bałtyckim Muzeum Kolejnictwa.
Uczniowie z niecierpliwością czekali tego dnia. Starannie do niego się przyszykowali: powtórzyli zasady bezpiecznego zachowania się podczas wycieczki, na drodze oraz w muzeum.
W odnowionym muzeum czekały nas hologramy ilustrujące wyposażenie kolejowe, symulator ruchu pociagów, zaktualizowany audioprzewodnik oraz różne narzędzia edukacyjne.
Uczniowie mogli spróbować pracy maszynisty, układali puzzle, malowali, rozpoznawali sprzęt, różne urządzenia stosowane w kolejnictwie…
Muzeum zafascynowało nie tylko chłopaków, ale też i dziewczynek.Na końcu obejrzeliśmy też ekspozycję pod otwartym niebem. Wróciliśmy pełni miłych wrażeń.
Warto poznawać to, co jest blisko nas.